K ukládání nastavení a správnému fungování E-shopu PROHORY:CZ využíváme soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies close

POZOR

TOTO JE TESTOVACÍ WEB

POKUD CHCETE NAKOUPIT MÉ ZBOŽÍ, PŘEJDĚTE PROSÍM NA OSTRÝ WEB

WWW.PROHORY.CZ

Péřový spacák MALACHOWSKI ULTRALIGHT 300

Péřový spacák MALACHOWSKI ULTRALIGHT 300

Ultra Light, Lite Line, Fast&Light nebo spoustu dalších zkratek. To jsou v současné době hodně skloňované pojmy v oblasti outdooru.

V nabídce mého obchodu najdete několik produktů, které jsou zcela zařazené v této kategorii. Jeden kousek se z toho všeho ale vymyká.

Jedná se o spací pytel Malachowski UL 300.

Jednoznačně nejlehčí spacák v kategorii 300g peří, na světě. Při této náplni váží je 475 g vč kompresního obalu. To znamená, že látka použitá na výrobu spacáku, vč nití, zipů a stahovacích šňůrek váží pouhých 145g.

Této nízké váhy je dosaženo díky zcela novému materiálu AIRSTATIC japonské značky TORAY. Tahle nylonová látka váží pouhých 19-20g/m2. I při této plošné váze má RIP-STOP úpravu, zachovává si velmi vysokou pevnost a má samozřejmě DWR úpravu proti vzdušné vlhkosti.

O proti konkurenčním látkám, hlavně od firmy PERTEX, je na omak velmi příjemná a působí na první dotek spíše jako hedvábí.

Jako péřová náplň slouží velmi kvalitní polské husí peří 850 CUIN 98/2.

Kombinace velmi lehké látky, vysoce kvalitního peří a poctivého zpracování je ve výsledku nejlehčí UL spacák s náplní 300g peří, na světě.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, je třeba si uvědomit, že spacáky spadající do kategorie UL postrádají několik věcí, které jsou u běžné produkce samozřejmostí. Neznalý kupující, oslněn jen udávanou váhou, pak může být překvapen.

  • UL spacáky jsou šité více do úzka, aby se ušetřilo na váze :) . Spáč zvyklý na klasický prostorný spacák, se může cítit nepohodlně.Tahle kategorie spacích pytlů většinou postrádá zateplovací límec. Ze zkušenosti osobní i mých klientů ale vím, že tahle vychytávka není až tak důležitá a spousta lidí ji nevyužívá.
  • Zipy jsou 2/3 nebo ¾ délky klasického zipu a jsou to zipy velmi tenké. Spacák tudíž nejde úplně rozepnout ( Vždy zůstává zakrytý prostor pro nohy ) a také většinou nejdou sepnout dva spacáky dohromady.
  • Zateplovací léga kolem zipu je spíše delší a tužší lemovka než klasický „buřtík“ naplněný peřím.
  • Všechny stahovací šňůrky a pojistné svěrky jsou tenčí než u klasických spacáků

Malachowski UL 300 má všechny tyto výše zmíněné znaky ultralight spacáků. Snad jen ta šířka není tak katastrofální . Spacák je šitý poměrně komfortně. Není to úplně klasický střih, ale nepůsobí dojmem „úzké roury“ a spáč má dost prostoru pro pohodlné spaní.

Pokud se rozhodnete pro koupi spacáku Malachowski UL 300 dostane se Vám do rukou velmi kvalitní výrobek na samé špici současného vývoje v oblasti UL péřových spacáků.

Pokud je vám 300g peří málo, můžete si koupit takový spacák s vyšší náplní.

V nabídce najdete UL spacáky od firmy MALACHOWSKI s náplní peří 200, 300, 500, 700 a 900 g

Výběr zde:

MALACHOWSKI ULTRALIGHT SPACÁKY