K ukládání nastavení a správnému fungování E-shopu PROHORY:CZ využíváme soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies close

POZOR

TOTO JE TESTOVACÍ WEB

POKUD CHCETE NAKOUPIT MÉ ZBOŽÍ, PŘEJDĚTE PROSÍM NA OSTRÝ WEB

WWW.PROHORY.CZ

Praní a skladování péřových výrobků

Často se potkávám s názorem, že péřové výrobky nelze prát, jen chemicky čistit. Není většího omylu. Peří je přírodní produkt a jako takový je možné jej prát. Naopak svěřit kvalitní péřový výrobek chemické čistírně je veliké riziko. Peří je opatřeno přírodním povlakem, který může chemické čištění zničit a znehodnotit tak samou podstatu peří a jeho funkčnosti.

PRANÍ PÉŘOVÝCH SPACÁKŮ A OBLEČENÍ

Všechny péřové výrobky prodávané v našem internetovém obchodě PROHORY.CZ je možné prát doma. Můžete použít ruční praní nebo automatickou pračku.
Teplota vody by neměla přesáhnout 30st C
Jako prací prášek můžete použít obyčejné přírodní mýdlové vločky nebo speciální produkty firem GRANGER'S, NIKWAX DOWN WASH
Pokud použijete automatickou pračku, použijte speciální program na péřové věci nebo šetrné praní.
Výrobek můžete i vyždímat.

 

SUŠENÍ PÉŘOVÝCH SPACÁKŮ A OBLEČENÍ

Nejdůležitější část praní je sušení
Pokud máte v pračce i sušičku, bez obav ji použijte. Lépe je ale sušit pomalu ručně.
V opačném případě sušte péřový výrobek rozprostřený nejlépe na nějakém roštu aby schnul i zespod. Vzniklé péřové hrudky je nutné pravidelně rozbíjet a peří postupně načechrávat. Toto sušení může trvat i několik dnů. Nesušte na přímem slunci nebo i sálavého topení.
Ideální je sušit  venku ve stínu při mírném větru. (Balkón) když je krásný slunečný, mírně větrný den.

 

SKLADOVÁNÍ PÉŘOVÝCH VÝROBKŮ

PÉŘOVÉ SPACÁKY - Každýnámi dodávaný spacák má dva obaly. Skladovací a kompresní. Skladovací obal (větší tenký pytel) je určený pro dlouhodobé skladování spacáku. Je velmi důležité aby byl spacák vždy skladován v tomto obalu a ne v kompresním ! Ten (kompresní) je určený pouze pro vyjímečné situace, kdy nemůžeme použít obal skladovací ( batoh, tůry, výlety). Dbejte na to aby byl spací pytel v kompresním obalu vždy co nejkratší dobu.

Pokud jste na delší tůře nebo dlouhodobé expedici, dbejte na to aby jste spacák pravidelně větrali, nejlépe po každé noci. Spáč vyprodukuje během noci velké množství vody a to musí zákonitě projít peřím ven. Velká část vlhkosti zůstává ve spacáku a je nutné ho pravidelně větrat. Stačí pár desítek minut po každé noci. Spacák ručně protřepávat na čerstvém vzduchu.

PÉŘOVÉ OBLEČENÍ / DOPLŇKY - Námi dodávané péřové oblečení a doplňky jsou vždy vybavené tenkým obalem, ve kterém můžete výrobek dlouhodobě skladovat nebo přenášet v batohu. Kompresní obaly k oblečení nedodáváme. Pokus si ale seženete nějaký vhodný kompresní obal, můžete ho na oblečení krátkodobě použít. Použití je stejné jako u péřových spacáků. Komprese krátkodobě ano. I zde platí, že by se péřové oblečení mělo často sušit aby se vysušila zbytková vlhkost z potu.

Jste li na pochybách :

KDYKOLIV MĚ KONTAKTUJTE

Aleš